Mlada košarkaška reprezentacija Srbije PRVAK EVROPE

IZDVOJENO, KOŠARKA

SJAJNI KOŠARKAŠI!
BRAVO ZA ZLATO!

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije do 20 godina sinoć je postala PRVAK EVROPE!

Srbija i Španija su neporaženi stigli u finale i odmerili snage u italijanskom gradu Linjanu.
U finalnom meču, protiv vršnjaka iz Španije, mladi košarkaši Srbije su bili bolji rezultatom 70:64.
Po četvrtinama je bilo: 20:21, 17:15, 16:9 i 17:19

Španci su poveli na početku rezultatom 12:4 uz sjajnu igru Martina i Garsije. Nakon toga Srbija je popravila igru i postavila jaku odbranu što je rezulrirali smanjenjem rezultata na poen razlike i odlazak na kratku pauzu.
U drugoj četvrtini Srbija je zaigrala jako dobro i nije dozvoljavala protivniku da se rezultatski odlepi. Jaramaz je dao veliki doprinos i uz dobru odbranu na poluvreme smo otišli ukupnim skorom 37:36.
Treća četvrtina je odigrana fantastično i tada smo zatrpali koš protivnika. Bilo je 16:9. Do kraja utakmice imali smo dobru prednost, mešutim pred sam kraj propustili smo nekoliko prilika da održimo prednost. U jednom momentu statistika je beležila 5 minuta bez datog koša. Španci su nam se primakli na nekoliko poena razlike. Trojkom Hernangomeza Španija je smanjila na samo 3 poena razlike 67:64 i utakmica je ušla u dramatičnu završnicu. U narednom napadu Gudurić je prvo promašio trojku a potom se ispravio u sledećem i ubacio loptu u koš za 69:64. Sjajna odbrana naših 12 sekundi pre kraja naterala je Diopu da napravi faul u napadu i pobeda je konačno bila osigurana!

Pored zlata koje su momci osvojili Marko Gudurić je proglašen za najkorisnijeg igrača Evropskog prvenstva u Linjanu, a takođe i za igrača idealne petorke šampionata. Još jedan igrač naše reprezentacije uvršten je u idealnu petorku šampionata a to je Nikola Rebić.