Košarkaši Srbije osvojili „Trofej Beograda 2015“

KOŠARKA

SJAJNE VESTI IZ BEOGRADA!

U finalnoj utakmici na turniru „Trofej Beograda 2015“ najbolji košarkaši Srbije osvojili su turnir savladavši reprezentaciju Rusije sa 95:61 (27:12, 12:19, 31:13, 25:17).

Odigrali su naši momci odličnu utakmicu i dosta lako su pobedili tradicionalno neprijatnog protivnika. Nakon prve četvrtine, u kojoj je naša selekcija stekla prednost od 15 poena, videlo se da postoji velika razlika u kvalitetu i, pogotovo, u pristupu utakmici. U  drugoj četvrtini ekipa Rusije je na trenutak nagovestila da bi finale moglo da bude bar malo neizvesno, ali je u trećoj usledilo novih furioznih deset minuta igre izabranika Alekasandra Đorđevića i utakmica je bila rešena mnogo pre kraja. Najveće ohrabrenje je povratak i odlična igra kapitena Miloša Teodosića, koji je izabran za najboljeg igrača na „Trofeju Beograda“, sa svojom igrom pokazao da više ne oseća posledice povrede i da je potpuno spreman za napore koji ga čekaju na šampionatu Evrope.
Aleksandar Đorđević je pohvalio atmosferu u Areni i zahvalio beogradskoj publici koja je došla u velikom broju da podrži nacionalni tim.

Košarkaši Kine zauzeli su treće mesto na turniru, pošto su u borbi za tu poziciju savladali Venecuelu sa 63:57.

U nastavku priprema, reprezentacija Srbije će u Izraelu od 21. do 25. avgusta igrati na turniru sa domaćinom i Ukrajinom.

Dva dana kasnije sledi meč sa Slovenijom u Ljubljani, a poslednja provera pred Eurobasket biće duel sa Slovencima u Banjaluci 29. avgusta.

Srbija – Rusija 95:61 (27:12, 12:19, 31:13, 25:17)