Ivana Španović prekočila 7 metara i osvojila BRONZU na SP u Pekingu

ATLETIKA, IZDVOJENO

SJAJNE VESTI DONOSI NAM IVANA ŠPANOVIĆ!

Bronzana Ivana Španović je u finalu Svetskog prvenstva u Pekingu prekočila 7 metara! Takođe Ivana je oborila i nacionalni rekord sa rezultatom 7,01 metar.
Njene protivnice su imale takođe odlične nastupe. Amerikanka Tijana Bartoleta ostvarila je rezultat od 7,14 i osvojila zlato. Skokom od 7,07 Šara Proktor je osvojila srebro, naša Ivana je bronzana skokom od 7,01 metara.

Tok nastupa:

Šesta serija: Skok Tijane Bartolete od 7,14 potiskuje Ivanu na treće mesto. Na kraju Ivanin skok od 7,01 kao u prvoj seriji obezbedio je bronzu!

Peta serija: Skok od 6,98 i dalje srebrna medalja.

Četvrta serija: Ova serija je Ivani donela rezultat od 6,86. I dalje je na drugom mestu sa skokm 7,01.

Treća serija: Ivana je ponovo prestupila. A Šara Proktor preuzima vodeću poziciju od Ivane skokom od 7,07 metara.

Druga serija: Ivana je prestupila.

Prva serija: Dobar zalet i skok od 7,01! Ivana vodi, trenutno je prva!

Ivana je 2013. godine osvojila bronzanu medalju u Rusiji i od tad se za svako takmičenje sprema više i više. Pred ovo takmičenje bila je sigurna u sebe i puna samopouzdanja krenula u Peking. Njena fizička spremnost je bila na visokom nivou što joj je garantovalo borbu za sam vrh.

Ranije je Ivanin trener Goran Obradović bio tajnastven i sa osmehom najavljivao borbu za zlato.

Ova bronzana medalja sija kao zlatna!
Ivana je juče obezbedila učešće u finalu Svetskog prvenstva u Pekingu fantastičnim skokom u kvalifikacijama, koji je takođe bio rekord Srbije na svetskim prvenstvima, od 6,91 metar.

Svaka čast kompletnom Ivaninom timu i sve čestitke od nas!
BRAVO IVANA!

3 odgovora na temu "Ivana Španović prekočila 7 metara i osvojila BRONZU na SP u Pekingu"

1. Pingback: Sjajna IVANA ŠPANOVIĆ pobedom završila ovu sezonu | Sjajne Vesti

2. Pingback: Ivana Španović, Novak Đoković, košarkašice i vaterpolisti su najbolji sportisti Srbije ove godine | Sjajne Vesti