Odbojkašice Srbije pobedom nad Kenijom na korak od Olimpijskih igara u Riu

ODBOJKA  
Odbojkašice Srbije pobedom nad Kenijom na korak od Olimpijskih igara u RiuSJAJNE VESTI DONOSE ODBOJKAŠICE SRBIJE!

Ono što smo priželjkivali to se i ostvarilo. Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je, u pretposlednjem kolu, Keniju sa ubedljivih 3:0 po setovima 25:11, 25:14 i 25:19 i na korak su od učešće na OI u Rio de Žaneiru 2016. godine. Devojke čestitamo. BRAVO!

Pre ovog meča savladali smo Kubanke sa 3:0 (25:22, 25:19 i 25:15) i stigli do osme pobede na Svetskom kupu u Japanu, a ekipa Rusije je savladala SAD. Ovim rezultatima i pobedom nad Kenijom ostaje nam da pobedimo Argentinu i put u Rio je zagarantovan.

Meč sa Argentinom je sutra (nedelja) od 7 časova po srednjeevropskom vremenu.
Iako je reprezentacija Argentine do sada ostvarila samo četiri pobede, u našoj ekipi nema opuštanja jer ulog na ovoj utakmici je zaista veliki.

Za naše odbojkašice početak meča sa Kenijom je bio fantastičan, poveli smo sa 3:0, pa ubrzo zatim 6:1 pa 8:3, a onda Kenijke uzimaju dva poena i smanjuju na 8:5. Posle vođstva od 11:5, Srbija je zaigrala kako one znaju i serijom 8:0 povećavaju na 19:6. Do kraja seta Kenijke su osvojile još pet poena za konačnih 25:11 i vođstvo u setovima 1:0.

Početak drugog seta nije ni malo ličio na prvi set jer se na početku igralo poen za poen sve do 4:4. Tada je Srbija dobrom igrom povela sa 6:4, a posle 6:5 i sa 12:5.  Posle ovog rezultata kockice se slažu i prednost naše ekipe se povećavala tako da smo stigli do ubedljivih 15:6, pa zatim 21:11 i set je završen sa 25:14. Rezultat 2:0.

U treći set naše igračice ulaze opuštenije, pa su Kenijke povele sa 3:1. Naše igračice preokreću na 6:4, ali to nije zbunilo protivnice pa se na prvi tehnički tajm-aut odlazi kod rezultata 8:7 za Keniju. Kenijke uzimaju još jedan poen i povećavaju prednost na 9:7, uzbuna u našoj ekipi pa se redovi konsoliduju, te pravimo seriju od 5 poena i vraćamo stvari tamo gde im je i mesto 12:7. Zatim je rezultat 14:10 pa 20:14. U tim momentima zahvaljujući našim greškama a i dizanju nivoa igre protivnica rezultat postaje neizvesniji 20:16 pa 21:18. A onda tri vezana poena i stižemo do set lopte 24:18, i posle osvojenog poena protivnica koristimo meč loptu za 25:19, a meč rešavamo rezultatom 3:0.

Jelena Nikolić, primač Srbije, proglašena je za najbolju igračicu utakmice.

BRAVO!

Na Svetskom kupu u Japanu učestvuje 12 reprezentacija, a dve prvoplasirane steći će direktno pravo učešća na igrama u Brazilu. Podsećamo, na tabeli se ekipe rangiraju prvo po broju pobeda, a zatim se računaju bodovi.

Devojke sutra nas obradujte a mi ćemo vam poželeti SREĆAN PUT U RIO de ŽANEIRO.

SJAJNO!Morate se ulogovati da bi postavili komentar Login