„Pali“ novi rekordi Nikole Jokića u pobedi njegovog Denvera nad Torontom

KOŠARKA  
„Pali“ novi rekordi Nikole Jokića u pobedi njegovog Denvera nad Torontom

SJAJNE VESTI IZ NBA LIGE

Nikola Jokić je ponovo oduševio u najjačoj ligi na svetu. U pobedi Denvera nad Torontom od 112:93, naš gorostasni krilni-centar uspeo je da ubeleži 27 poena, 14 skokova, 4 asistencije i 1 blokadu za 30 minuta na parketu. Ovim učinkom je oborio svoje dosadašnje NBA rekorde. U prvih nekoliko minuta utakmice Nikola je uspeo da postigne 11 poena, i već tada nagovestio da će njegova ekipa prekinuti 11 uzastopnih pobeda Toronta. Ovo je četvrti dabl-dabl našeg košarkaša, i po svim prognozama on će biti stožer ekipe. Svi u njegovom timu mu predviđaju odličnu karijeru, a neki idu čak toliko daleko da su izjavili da je Nikola najbolji srpski košarkaš svih vremena (Emanuel Mudiej, plejmejker Nagetsa). TV komentatori u NBA ligi su više puta izjavljivali: „Srpska senzacija!“. Međutim saigrač Danilo Galinari je bio daleko iskreniji, realniji i rekao je:

„Jokić je pružio sjajnu partiju, jako sam srećan zbog njega. Ali, rekao sam mu odmah posle meča – pravi izazov je da ovo radiš svake noći“

Pored sjajne partije, uspeo je da ubeleži nekoliko atraktivnih poteza kao što su blokada Jonasu Valančijunasu, asistencije iza leđa odbrane, okreti i zakucavanja, zatim odličnu saradnju sa NBA početnikom Emanuelom Mudiejom, a sve to za obaranje sopstvenog rekorda.
Iza ovom mladog momka su već nekoliko fenomenalnih partija. Posle prvog na utakmici protiv San Antonia, drugog protiv Golden Stejta, pa trećeg „dabl-dabl“ učinka protiv Indijane pre nekoliko noći, učinak na ovoj utakmici se svrstava unjegove najbolje do sada.
Jokić je doživeo i ovacije navijača Denvera što mu sigurno podiže adrenalin i jača njegov nastup na parketu. Za Denvere Barton je postigao 20 poena, Galinari i Farid po 13, a Nurkić i Lovernj su ostvarili po 4 poena.

Kako je to izgledalo možete pogledati u videu:

Još jedan detalj iz života našeg košarkaša u NBA-a, preksinoć je otrkrio Vil Barton, njegov saigrač:

„Velika je ovo pobeda naše ekipe. Potpuno timski pristup! Moj mali bata Jokić, poznatiji i kao „Veliki medeni“ je – prava stvar! Idemo dalje, Nagetsi!“

Njegov trener Majk Meloun, pre nekoliko treninga Nagetsa izjavio je:

„Iznenadio je Jokić ne ligu, nego i nas. Niko ni je mogao da ga, uoči sezone, vidi kako na njenoj polovini igra ovako dobro kao sada. To je momak o kome se ne priča mnogo, što je – dobro. Došao je anoniman u ovu ligu, niko nije znao ko je on, a sada su ljudi počeli da shvataju. Njegov košarkaško umeće, šut, dodavanje, inteligencija… to je na nivou koji još nije zabeležen kod 20-godišnjeg klinca, koji je pritom NBA početnik. A on može samo da bude još bolji. Nikola je bio, pre mnogo godina, plejmejker. I to, kako sam kaže, debeli plejmejker. Porastao je od tada i zaista ima osećaj za ovu igru. Možda je čak i najbolji dodavač u našem timu. Mudiej je čudo od plejmejkera, ali neka od Jokićevih dodavanja vas nateraju da se pitate „da li je moguće?“ ili „Kako je uopšte uočio to?“. A najbolje u svemu je što on ima samo 20 godina i može samo da napreduje. Smršao je skoro 15 kilograma od letnje lige do početka sezone, što dovoljno govori o njegovoj posvećenosti da postane pravi igrač u ovoj ligi.“

A preksinoć je dodao:

„Znate, svaki put kada pomislim da je on dostigao maksimum svojih debitantskih mogućnosti, desi se neka njegova utakmica poput ove. Mislim, možete vi da pričate o nekim vrlo talentovanim klincima u Njujorku, Minesoti, Filadelfiji. Ne znam im sva imena. Ali, znam ime ovog klinca. Znam za Nikolu Jokića – i ne bih ga menjao ni za jednog igrača na svetu. On je jedan veoma poseban mladi čovek, jedan poseban mladi talenat i on će samo biti bolji i bolji, jer nastavlja da jača, da uči NBA, da bolje poentira, da bolje igra u odbrani. On je jedan nestvaran mladi talenat, i ja moram da se zahvalim Timu Koneliju (generalnom menadžeru Denvera) i upravi Nagetsa koji su ga pronašli i uveli ga u naš klub.“

—–

Rezultati:

Denver – Toronto 112:93
Juta – Čikago 105:96 (produžetak)
Indijana – Klivlend 106:111 (produžetak)
San Antonio – Orlando 107:92
Sakramento – Milvoki 111:104
Nju Orleans – Memfis 95:110
Oklahoma siti – Vašington 114:98
Bruklin – Detroit 100:105
Atlanta – Dalas 112:97

Tabela:

Istočna konferencija

Atlantik divizija: Toronto (2. u konferenciji) 32-16, Boston (6.) 27-22, Njujork 23-27, Bruklin 12-37, Filadelfija 7-41
Centralna divizija: Klivlend (1.) 35-12, Čikago (5.) 26-21, Detroit (7.) 26-23, Indijana (8.) 25-23, Milvoki 20-30
Jugoistočna divizija: Majami (3.) 27-21, Atlanta (4.) 28-22, Šarlot 23-25, Vašington 21-25, Orlando 21-26
Severozapadna divizija: Oklahoma (3. u konferenciji) 37-13, Portland (8.) 23-26, Juta 22-25, Denver 19-30, Minesota 14-35
Divizija Pacifik: Golden Stejt (1.) 44-4, LA Klipers (4.) 32-16, Sakramento 21-27, Feniks 14-35, LA Lejkers 9-41
Jugozapadna divizija: San Antonio (2.) 40-8, Memfis (5.) 29-20, Dalas (6.) 28-23, Hjuston (7.) 25-25, Nju Orleans 18-29

BRAVO NIKOLA!
SJAJNO!Morate se ulogovati da bi postavili komentar Login