Stevan Pletikosić osvojio bronzanu medalju u Rio de Žaneiru

NAGRADE, OSTALI SPORTOVI

SJAJNE VESTI IZ RIO DE ŽANEIRA

Srpski strelac Stevan Pletikosić osvojio je bronzanu medalju u gađanju malokalibarskom puškom iz ležećeg stava na Svetskom kupu u Rio de Žaneiru. On se okitio medaljom sa 186,2 „upucana“ kruga pa je time stigao do svoje 10. medalje u Svetskim kupovima (2 zlatne, 4 srebrne i 2 bronzane medalje, plus zlato i srebro na finalnim turnirima). Ovo je ujedno i prva medalja posle 7 godina.
Zlato je osvojio Nemac Henri Junhajnel sa 210,0, a srebro Voren Potent iz Australije sa 207,9 kruga.

Stevan je u sredu „upucao“ 625,1 krugova i to je bio četvrti rezultat toga dana, a treće mesto u prvoj grupi. U ovoj grupi bio je i Milenko Sebić sa 623,3 kruga na 10. mestu, a 14. ukupno. Stevan je doneo drugu medalju za Srbiju u Riju, a prvi je to uradio Damir Mikec sa srebrom u gađanju vazdušnim pištoljem.

Stevan Pletikosić (Kragujevac 14. mart 1972) je srpski reprezentativac u streljaštvu. Osvajač je olimpijske medalje i jedan od aktuelnih vlasnika svetskog rekorda u dusciplini MK puška 50 metara u ležećem stavu.

Svetski kup održava se na istom strelištu gde će se u avgustu održati takmičenje na Olimpijskim igrama.