Novak uz dramatičan prvi set do preokreta i pobede. Posle Belučija na redu Nadal

TENIS

SJAJNE VESTI IZ RIMA

Novak Đoković je šokirao sve navijače i gledaoce, kako simpatizere tako i ljute navijačke protivnike. I pored izgubljenog prvog seta sa „nulom“ uspeo je da pobedi Tomaza Belučija sa 2:1, po setovima 0:6, 6:3, 6:2. Bilo je potrebno jedan sat i 37 minuta da se savlada neugodni Beluči. Ovo je šesti meč protv Brazilca uz maksimalan učinak. Novak se ovom pobedom plasirao u četvrtfinale mastersa u Rimu gde ga očekuje Rafael Nadal, sedmostruki šampion Rima.
Vrlo mali procenat ljudi je pomislio, a verovatno jako mali broj ljudi je verovao da će svetski broj 1 izgubiti set bez i jendog dobijenog gema. Ovo se desilo zadnji put pre 4 godine kada Nole nije bio u top formi.

U prvom setu Beluči je igrao dobar tenis, ali ne nešto preterano sjajan, pa ostaje zaključak da Noletu ništa nije polazilo za rukom, te da je bio vrlo bezvoljan. Šta je razlog tome ne znamo, ali jedno je jasno – a to je rezultat 0:6 i set gde je Brazilac dominirao.
Naredna dva seta su odraz Novakove standardne igre gde se on psihički povratio i igrao onako kako smo svi navikli. Drugi set je rešio sa 6:3 dok je u trećem setu zaigrao u punom sjaju i prikazao nekoliko sjajnih poena. Beluči je imao jako dobre izlaske na mrežu pa je mučio Novaka, dok ga naš teniser nije „oterao“ na osnovnu liniju. Bilo je nekoliko atraktivnih razmena udaraca u ovom setu i na kraju Novak je slavio sa 6:3.
Videlo se na kraju meča da je Novak iscrpljen i da je pobeda došla kao lek za katastrofanal prvi set.

Pogledajte detalje iz meča:

Naš teniser će se deseti put u karijeri igrati četvrtfinale Masters turnira u Rimu. Meč sa večitim rivalom, Rafaelom Nadalom, je na programu danas oko 17h, a Nole će pokušati da preko Nadala dođe do petog pehara u Rimu.