Novak Slem Đoković! Sva 4 gren slema u rukama srpskog tenisera!

NAGRADE, TENIS

SJAJNE VESTI SA ROLAN GAROSA

Srbija se klanja ŠAMPIONU! Novak Đoković je brilijantnom igrom savladao Endija Mareja rezultatom 3:1 (3:6, 6:1, 6:2 i 6:4) i tako osvojio jedini gren slem koji mu nedostaje – Kup Musketara. Ovom pobedom je ostvario svoj san i kompletirao sva 4 gren slema, pa zajedno sa Rafaelom Nadalom, Rodžerom Federerom, Andre Agasijem, Rojem Emersonom, Rodom Lejverom, Donom Badžom i Fredom Perijem ušao u istoriju „belog sporta“ kao teniser sa svim gren slemovima u karijeri.
Bilo je potrebno 12 godina da Novak podigne trofej na Rolan Garosu i danas je svoj dugo sanjani san ostvario!

Ova je 12. titula u gren slem kategoriji, a 65. u karijeri koju je naš najbolji teniser svih vremena osvojio.
Sledeći podvig koji Novak želi je osvajanje jedinog turnira koju mu nedostaje – Sinsinati. Podizanjem pehara na tom turniru kompletirao bi i sve turnire iz Masters 1000 serije.

Pobedom na Otvorenom prvenstvu Francuske Novak je obezbedio dodatnih 800 poena pa će od sutra imati ukupno 16.950 ATP poena. Novak je i prvi teniser koji je već obezbedio učešće na završnom turniru u Londonu koji će se odigrati od 13. do 20. novembra 2016. godine.

Naredni turnir je ujedno i drugi gren slem sezone – Vimbldon (London), koji je na programu od 27. juna do 10. jula.