Druga pobeda naših odbojkašica u Riju – Srbija bolja od Portorika

ODBOJKA

SJAJNE VESTI – RIO 2016

Naša ženska odbojkaška reprezentacija ponovo je imala priliku da pokaže spremnost na ovom takmičenju. Srbija je pobedila Portoriko rezultatom 3:0 i tako se nalazi na prvom mestu. Odbojkašice su posle ove pobede i prve nad Italikom (3:0) već „jednom nogom“ u četvrtfinalu. Mečevi protiv SAD, Kine i Holandije biće mnogo pouzdaniji pokazatelji njihovih krajnjih mogućnosti na Olimpijskim igrama.

“Igrale smo maksimalno koncentrisano, kao i uvek. Iskreno, očekivala sam malo težu utakmicu, ali na svu sreću smo ih od starta nagazile, ušle u ritam i završile smo kako treba. Dobro, opšte je poznato da smo mi jake. Ali, tačno je da naša igra zavisi samo od nas. Očekujem sve najbolje u nastavku. Borićemo se do kraja, pa šta bude” – izjavila je Stefana Veljković.

REZULTATI 2. KOLA:

Kina – Italija 3:0 (25:21, 25:21, 25:16)
SAD – Holandija 3:2 (18:25, 25:18, 21:25, 25:20, 15:8)
Srbija – Portoriko 3:0 (29:27, 25:18, 25:20)

Srbija – SAD (20.00).

“Težak meč. Portoriko nije za potcenjivanje, što se videlo na utakmici. Dosta su nezgodne, ali smo bile mirne i koncentrisane do kraja i privele smo utakmicu u našu korist. Sada se okrećemo SAD, što će biti znatno teža utakmica, ali imamo vremena i da se odmorimo i pripremimo za taj meč” – rekla Tijan Malešević.

Odbojkašice Portorika su bile veoma jak protivnik ali samo u prvom setu. Naše odbojkašice su dozvolile da se Portorikanke vrate u „život“ svojim greškama, prvenstveno na servisu. Od vođstva 20:16 Srbija je pala na 21:21 i ušla u neizvesnu završnicu. Igralo se „poen za poen“, a naše su iskoristile tek petu set loptu, blokom Milene Rašić – 29:27.
Drugi set „prelomljen“ je serijom od 7:0 na servis Tijane Malešević, kojom smo od 9:8 došli do nedostižnih 16:8.
U trećem delu meča je Portoriko opet pokušao da što skuplje proda svoju kožu i do 16:16 je to zaista bio krajnje ujednačen set. Tada se Jovana Stevanović istakla sa nekoliko važnih blokova, Brankica Mihajlović završavala je napade u svom stilu i posle njenog poena za 22:18 je kraj bio na vidiku…

Mihajlović je direktno osvojila 16 poena, Jovana Brakočević 13, Milena Rašić sedam, a Jovana Stevanović i Stefana Veljković po pet.

Junakinja pobede nad Italijom, Tijana Bošković, odigrala je nešto malo u prvom setu, tako da bi trebalo da bude maksimalno spremna za sredu i okršaj sa Amerikankama.

TOK UTAKMICE (preuzeto sa mondo.rs)

TREĆI SET

25:20 Kombinacija Ognjenović – Mihajlović za pobedu i prvo mesto na tabeli!

22:18 Paralela Mihajlovićeve i greška Portorikanki. Na tri poena smo do druge pobede.

19:17 Smeč Brankice Mihajlović i novi uspešan blok Jovane Stevanović donose nam preokret.

16:16 Blok Jovane Stevanović.

14:14 Izjednačila je Jovana Brakočević.

11:10 Blok Stevanović – Ognjenović vraća prednost, nakon što je Portoriko uspeo da izjednači i čak imao kontru za prelazak u vođstvo.

8:5 Dva uzastopna smeča Jovane Stevanović i as Milene Rašić donose Srbiji prednost posle izjednačenog početka trećeg seta.

DRUGI SET

25:18 Jovana Stevanović stavlja tačku na drugi set.

22:17 Portoriko je prišao na pet poena razlike.

22:15 Bližimo se vođstvu od 2:0.

19:12 Rutinski održavaju prednost Terzićeve izabranice.

16:8 Ni drugi tajm-aut selektora Portorika ne može da prekine ubitačnu seriju Srpkinja (7:0).

13:8 Još dva poena na servis Tijane Malešević. Realizatorke su bile Stefana Veljković i Brankica Mihajlović.

11:8 Brakočević nezaustavljiva.

9:7 Nakon 6:3 i 8:5, bilo je 8:7, a usledio je odličan smeč Jovane Brakočević.

4:2 Posle vođstva Portorika od 2:0, četiri uzastopna poena su pripala srpskim odbojkašicama.

PRVI SET

29:27 Milena Rašić blokom donosi 1:0 u setovima. Tek peta prilika je iskorišćena… Valjda će u nastavku meča biti lakše.

27:27 Još jednom nema bloka za osvajanje seta.

26:26 Okasio smečuje po prstima Brankice Mihajlović, Srbija ne koristi ni treću set-loptu.

25:25 Smušena igra na obe strane, na kraju dobra šansa za Malešević, ali izblokirana je…

25:24 Tek iz trećeg pokušaja osvajamo poen, preko Tijane Malešević.

23:23 Tijana Malešević propušta kontru za 24:22 i dve set lopte.

22:21 Loš prijem, ali „čupa“ nas Brankica Mihajlović. Odmah potom Brankica izblokirana – 22:22.

21:21 Okasio je probila blok i sada je set potpuno neizvestan.

20:19 odbranile su se i zabeležile novi poen, lopta je pala na samu liniju. Tajm-aut uzima Terzić.

20:18 prete Portorikanke.

20:16 uspešna Stefana Veljković.

16:13 Jovana Brakočević prekinula je mini-seriju 0:3.

15:10 servis greška Portorikanki i blok Mihajlović – Rašić ponovo donose „plus pet“. Bilo je i 12:7.

13:9 smečom Brankice Mihajlović.

8:4 konstantna prednost Srbije od početka. Jovana Brakočević vezala je dva uspešna smeča, za miran start utakmice.