ZLATNI DELFINI RIO 2016 – Srbija pobedila Hrvatsku u finalu

NAGRADE, VATERPOLO

SJAJNE VESTI – RIO 2016 – SRBIJA OSVOJILA OLIMPIJSKO ZLATO

Srbija je pobedila Hrvatsku u finalu OI U RIU sa 11:7 (3:2, 3:1, 3:2 i 2:2). Jednostavnim rečnikom Srbija je osvojila sve što se može ostvojiti. Ovo je prvo zlato za Srbiju na OI, te uz svetsko i evropsko zlato Srbija se upisala u knjige istorije kao JEDINA selekcija koja je osvojila sva takmičenja!

Srbija je podigla formu na najviši nivo kada je to trebalo i odigrala polufinale i finale po standardima koje je sama postavila. Najefikasniji u timu Srbije bio je Dušan Mandić sa četiri pogotka, Filip Filipović i Duško Pijetlović postigli su po dva, a Slobodan Nikić, Živko Gocić i Stefan Mitrović po jedan.

STATISTIKA

Bazen: Olimpijski plivački centar
Gledalaca: 10.000
Sudije: Georgios Stavridis i Peter Molnar

Igrač više: Srbija 6 (2), Hrvatska 12 (2).

SRBIJA: Gojko Pijetlović, Mandić 4, Gocić 1, Ranđelović, Ćuk, Duško Pijetlović 2, Nikić 1, Aleksić, Jakšić, Filipović 2, Prlainović, Stefan Mitrović 1, Branislav Mitrović

HRVATSKA: Pavić, Burić 1, Petković, Lončar, Joković, Bukić, Macan, Bušlje, Sukno 3, Krapić, Šetka 1, Garsija 2, Bijač

Vladimir Radović (fizioterapeut).

Bilo je to pre četiri godine u Londonu. Srbija je osvojila bronzanu medalju, posle iznenađujućeg poraza od Italije u polufinalu. Nekako su „delfini“ uspeli tada da se oporave od tog poraza i u borbi za bronzanu medalju savladaju Crnu Goru. Od tada, Srbija je uspostavila dominaciju u svetskom vaterpolu. Osvojila je titulu svetskog šampiona, potom evropsku krunu, svetski kup i Svetsku ligu. Generacije sjajnih srpskih vaterpolista čekale su, sanjale su to olimpijsko zlato. I evo ga! Konačno i potpuno zasluženo!

Ovaj članak ćemo zaključiti sa rečenicom crnogorskog vaterpoliste Draška Brguljana. On je posle poraza Crne Gore od Hrvatske izjavio: „Srbi će razbiti Hrvatsku u finalu sa pet golova razlike“.

BRAVO DELFINI!

Jedan odgovor na temu "ZLATNI DELFINI RIO 2016 – Srbija pobedila Hrvatsku u finalu"

1. Pingback: FIlip Filipović najbolji igrač Olimpijskih igara u RIU - Sjajne Vesti