Konačno dobra igra Reprezentacije Srbije – Moldavija savladana rezultatom 3:0

FUDBAL

SJAJNE VESTI IZ MOLDAVIJE

Reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu u drugoj utakmici kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiju. Srbija je savladala ekipu Moldavije rezultatom 3:0 i pokazala veoma dobru igru. U listu strelaca upisali su se Dušan Tadić, Filip Kostić i Branislav Ivanović.

Srbija je dobila novog vođu Dušana Tadića. Od „precrtanog“ momka, do vođe ekipe Srbije – ovo je kratak slogan koji već kruži internet portalima. I upravo je to rečenica koja je oslikala utakmicu koja je odigrana sinoć u Kišinjevu. Dušan Tadić i Filip Kostić su očigledno odličan tandem i dobro se razumeju. Na terenu su pokazali da mogu mnogo, a potporu su dobili i od ostalih igrača. Svi su pokazali da mogu i da znaju, a delovali su kao JEDNO. Dodavali su lopte precizno i nesebično, stvarali šanse, igrali napadački.

SRBIJA JE KONAČNO PRUŽILA LEP FUDBAL!

Posle startnog remija sa Republikom Irskom u Beogradu (2:2), ovo je ekipi Srbije prvi trijumf. Sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu. Povela je golom Filipa Kostića u 19. minutu, da bi na 2:0 u 37. povisio kapiten Branislav Ivanović, a konačan rezultat u 60. minutu postavio je Dušan Tadić. I ekipa Moldavije je imala nekoliko opasnih napada, inicijativu i pritisak u jednom delu utakmice, ali naša odbrana je popravila utisak iz prethodnih utakmic ai ostavila Moldavce bez realizacije. Imali su još par dobrih šansi Aleksandar Katai i Tadić, ali su bili neprecizni.

Pogledajte golove u prilogu RTS-a:

STATISTIKA

Stadion: Zimbru
Gledalaca: oko 7.000
Sudija: Aleksej Kulbakov (Belorusija)

Žuti kartoni: Kojočari, Bolohan (Moldavija), Kolarov, Vuković, S. Mitrović (Srbija).

Austrija – Vels 2:2 (1:2)
(Arnautović 28, 48 – Alen 23, Vimer 45+1ag)

6. Moldavija 2 0 0 2 0:7 0

Naredna utakmica igra se u nedelju, kada Srbija dočekuje Austriju. U drugim utakmicama iste grupe sastaju se Vels i Gruziju, kao i Moldavija – Republika Irska.