Ivana Španović najbolja na mitingu u Berlinu

NAGRADE, OSTALI SPORTOVI

SJAJNE VESTI IZ BERLINA

Srpska atletičarka je započela novu sezonu na najlepši mogući način. Ivana Španović je skokom od 6,87 metara osvojila prvo mesto na mitingu u Berlinu.

Ovo je bio prvi turnir posle Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru, kada je osvojila bronzanu medalju.
Pored zlatne Ivane, na postolju su se našle i drugoplasirana Klaudija Salman Rat (6,76) i Aleksandra Vester sa 6,71 metara na trećem mestu.

Pogledajte pobednički skok iz Berlina naše Ivane Španović:

Pobednički – identični skokovi u četvrtoj i petoj seriji

Ivana je u prvoj seriji imala skok od 6,60, a u drugoj čak za 23 cm popravila utisak. Sa preskočenih 6,83 metara napravila je dobru uvertiru. U trećoj seriji Ivana se još uvek zagrevala pa je mali kuriozitet viđen u četvrtoj i petoj seriji. Sa skokovima od po 6,87 metara u obe serije srpska atletičarka je postala šampion Berlina za 2017. godinu. Interesantan podatak dolazi na kraju takmičenja: Ivana je sa skokom iz druge serije već obezbedila prvo mesto jer prva sledeća takmičarka bila je Klaudija Salman Rat sa najboljim učinkom od 6,76 metara.

Ovo takmičenje je ujedno i priprema za Evropsko prvenstvo koje se održava od 3. do 5. marta u Srbiji (Beogradu).
Kao što je Ivana samu sebe motivisala rečima: „Let’s go, baby!”, tako joj i mi želimo svaku sportsku sreću na narednim takmičenjima.